hastane dezenfeksiyonu

Kleentech - Hastane Dezenfeksiyonu

Hastanelere gelen hastaların çoğunluğu rahatsızlıkları nedeni ile değil hastanede bulunan enfeksiyonlarına maruz kalmaları nedeniyle bunun sonucunda hastane enfeksiyonu yüzünden hayatlarını kaybedebilmektedir. Hasta odaları ve ameliyathaneler, hastanın enfeksiyon riskine en çok açık olduğu alanlardır. Defans mekanizması zayıflayan hastalar kolaylıkla hastane mikrobuna yakalanabilmektedirler.

Yılda 2 milyon kişinin kaptığı, 100 bin kişinin öldüğü tespit edilmiştir. Bu enfeksiyonların mali yükü ise 10 milyon dolar civarındadır. Türkiye'de ise bu oran %5-35 arasında değişmekte, bazen bir hastada birden fazla görülmekte, hastanede yatış süresini ortalama 20 gün uzatmakta ve dolayısıyla maliyeti her hasta için 1500 USD artırmaktadır.

Yılda milyonlarca kişi hastane mikrobundan hayatını kaybetmektedir.

Hastane ameliyathaneleri periyodik olarak dezenfekte edilmek zorundadır. Periyodik olarak yüksek düzey dezenfektanlar ile dezenfekte edilmekte ancak bu tarz dezenfektanların çoğunun yan tesirleri bulunmaktadır. Özellikle ameliyathane görevlileri bu yan tesirlerden etkilenmekte, gözlerde yanma, cilt ve genizlerde tahrişe neden olmaktadır. Uygulama süresi uzun ve meşakkatlidir. Uzun süre kötü koku sebebiyle uygulanan katlar kullanılamaz hale gelmektedir. Yatan hastalar ve çalışanlar da bu durumdan olumsuz olarak etkilenmektedir.
Hastanelerin ameliyathaneleri, enfeksiyon üniteleri, yeni doğan, yoğun bakım ve özellikle karantina alanlarına KleenGard inovatif gümüş teknolojisi ile uygulama yapılarak tüm yüzeyler uzun süreli olarak anti bakteriyel hale getirilir.

KleenGard inovatif Gümüş İyon Teknolojisi ile hastane dezenfeksiyon hizmeti alarak fark yaratabilirsiniz.

KleenGard inovatif Gümüş İyon Teknolojisi

KleenGard inovatif gümüş iyonları içeriğindeki gümüşün iyonlaşması ile birlikte yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel koruma sağlar. Ar-Ge ve patentinin özelliği sayesinde anti-viral etkenlik göstererek etraftaki bakterileri kendine çekerek yok etme özelliği sağlamaktadır. Tüm yüzeylere soğuk sisleme yöntemi ile uygulanarak el değmeden tüm kapalı alanlar ve yüzeyler uzun süreli koruma altına alınır ve dezenfekte edilmiş olur.
KleenGard inovatif teknoloji sayesinde gümüşün yüzey alanı artırılarak antibakteriyel ve dezenfeksiyon etkenliği 1000 kat artırılmış ancak aktif madde kullanımı minimumda kalması sağlanmıştır. Böylece yüzeylere ve çevreye minimum aktif madde ile maksimum etkenlik sağlanmış olur. Yüksek düzey geniş spektrumlu etkisi ile gram pozitif, gram negatif bakteri ve virüslere etki eder ve çoğalmalarına engel olur. Kokusuzdur, çevreye, insanlara, hayvanlara zarar vermez biyosidal ruhsat risk ibaresi boştur. Yüzeylerde korozif etki yapmaz, leke bırakmaz. Tekrar silmenize ve sıvama işlemleri yapmanıza gerek kalmaz. İdeal bir dezenfektandır. Uygulandığı tüm yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel etkenlik gösterir.

Faydaları

Uygulama

Hizmet Almak ve Risk Analizi Yaptırmak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

Kleentech'in gizlilik politikasını kabul ediyorum.

Kleentech'in kampanya şartlarını ve koşullarını kabul ediyorum.